28.05.2021, 09:02

Macko PÚ minister zdravotníctva asi nie je

V prvom rade nepotrebujeme investovať do budov, ale do ľudí, najmä do ich vzdelania a do moderných prístrojov. Práve pandémia ukázala, aké máme nedostatky pri poskytovaní excelentnej starostlivosti.

Macko PÚ minister zdravotníctva asi nie je
Zdroj: HN/Peter Mayer

Slovensko má nepochybne iného ministra, akým bol Marek Krajčí. Niekedy pred jeho výmenou som napísal, že po Krajčím môže byť ministrom aj macko PÚ a bude lepší. Teraz máme brigádneho generála, ktorý asi nie je macko PÚ. Prečo nie, veď musí mať manažérske schopnosti, pretože na vojne je v podstate každý manažérom niekomu. A keď ten niekto nie je, tak aspoň niekoho šikanuje.

Minulý týždeň Zdravotnícke noviny (20/2021) uverejnili veľký rozhovor s ministrom Vladimírom Lengvarským. V podstate sa téma po dlhej dobe netočila iba okolo covidu a iba okrajovo okolo očkovacích látok, respektíve niečo málo povedal k očkovaniu, čo je v poriadku. Zaujali ma niektoré jeho posolstvá. V prvom rade skoro za všeliek považuje fond obnovy. Hovorí, že skôr ako bude určený, ktorým nemocniciam má byť z neho pridelené, musí byť jasné, ako bude urobená optimalizácia nemocníc. Áno, znie to dobre, až na podstatný fakt, že optimalizácia (predtým to volali stratifikácia) nie je reálne možná, ak nedokážeme analyticky posúdiť potenciál ambulantného sektora. Inak povedané, ak nebudeme vedieť, čo všetko by za optimálnych podmienok

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.