Zdravotnícke noviny

Názory

​Interpretácie

22. júl 2020 - Európska komisia nám neprikazuje zopakovať verejnú súťaž ani rušiť platné povolenia. 

Prideľovanie povolení pre záchrannú službu zakaždým sprevádzali problémy. Pred siedmimi rokmi sa tender na licencie pre letecké záchranky skončil päť dní po termíne vypršania platnosti pôvodných povolení a vtedajšia ministerka Zvolenská čelila odvolávaniu v parlamente. Vlani bol pre podozrenia okolo licencií pre zmenu odvolaný predseda úradu pre dohľad.

Súčasný minister označuje za vinníka zbabraného záchrankového tendra svoju predchodkyňu a pôvodcu zle nastavených pravidiel vidí v exministrovi Zajacovi. Nič nové, otec jedinej zdravotníckej reformy je častým terčom kritiky mnohých vrátane jeho nasledovníkov, no faktom je, že s vlastnou reformou zatiaľ neprišiel ani jeden z nich...

Napriek rôznym interpretáciám nám Európska komisia neprikazuje zopakovať verejnú súťaž ani rušiť platné povolenia. Odkaz z Bruselu je jasný – ten, kto platí, si má vyberať poskytovateľov služby v transparentnom verejnom obstarávaní. A týka sa to nielen záchrannej služby. A to bez reformy celého systému nepôjde.
 
Sekcia: Názory Autor: Monika Toporcerová, ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 0