10.09.2021, 16:00

Vedci našli potravinu budúcnosti. Znižuje cholesterol, riziko chronických ochorení i rakoviny

  • Tzv. mäso chudobných patrí medzi najkvalitnejšie strukoviny vhodné pre ľudskú výživu. Jeho semená sú bohatým zdrojom bielkovín s množstvom esenciálnych aminokyselín a sacharidov, minerálov, vitamínov.
  • Ako dokáže znížiť cícer riziko rakoviny, srdcových chorôb či cholesterolu?
stravovanie, zdravé stravovanie, zdravé jedlo
Zdroj: Dreamstime.com

Klimatické zmeny a rastúce sucho menia podmienky pestovania plodín. Do záujmu poľnohospodárov sa tak dostávajú potraviny, ktoré v našich podmienkach nie sú časté. Plodinou budúcnosti sa zrejme stane cícer, známy napríklad z Ázie.

Jeho výhodou je vysoká a kvalitná nutričná hodnota. Ide navyše o plodinu, ktorá sa dá úspešne pestovať v našich klimatických podmienkach. Na jej adaptáciu sa zameriavajú vedci Mendelovej univerzity (MU) v Brne.

Semená cíceru patria medzi najkvalitnejšie strukoviny vhodné pre ľudskú výživu. Štúdie tiež zistili, že konzumácia cíceru môže pomôcť uľahčiť a zabezpečiť pravidelnejšie vyprázdňovanie. Ako dokáže znížiť cícer riziko rakoviny, srdcových chorôb či cholesterolu? 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.