05.04.2021, 08:00

Šéfka farmaceutickej firmy: Pandémia naše investície do onlinu len urýchlila.Trend diktujú ženy

Veci už nikdy nebudú ako predtým, a preto musíme sledovať, ako sa mení náš zákazník, čo chce a ako to chce. Aj o tom hovorí riaditeľka farmaceutickej spoločnosti Exeltis pre Slovensko MVDr. Jana Mittmann, MBA.

Šéfka farmaceutickej firmy: Pandémia naše investície do onlinu len urýchlila.Trend diktujú ženy
Zdroj: Exeltis

(PR článok – spoločnosť Exeltis)

Rok 2020 sa zapíše do histórie. Pandémia COVID-19 ochromila celý svet. Ako ovplyvnila vašu spoločnosť, celosvetovo aj na Slovensku?

Situácia roku 2020 nás doslova šokovala a nikdy, ani v najhoršom sne by sa nám nezdalo, že toto zažijeme. Mali sme v pláne osláviť 10 rokov pôsobenia na slovenskom trhu a miesto toho sme si všetci želali, aby sa ten rok už skončil. Bol to náročný rok. Zo dňa na deň sme sa museli prispôsobiť lockdownovým podmienkam a naučiť sa pracovať inak. Zrušili sa vzdelávacie akcie, ktoré sú v našom odvetví kľúčové, a komunikácia sa presunula do onlinu.

Mám pocit, že všetci do jedného sme museli oveľa viac „zamakať“, aby sme náš biznis dokázali udržať na úrovni aj v týchto sťažených podmienkach. Napriek tomu sa nám podarilo uviesť na trh niekoľko noviniek, lebo veríme, že o to viac v ťažkých časoch práve ženy potrebujú len tú najlepšiu starostlivosť.

Vlani ste označovali rok 2020 za míľnik, na trh ste plánovali uviesť prelomovú antikoncepciu, ktorá by mohla zmeniť pohľad na strach z hormónov. Podarilo sa vám to?

Myslím si, že podarilo, a celkom úspešne. Celosvetovo už roky vládne „hormonofóbia“ a je pravda, že mnohé staršie antikoncepčné preparáty obsahovali zbytočne vysoké dávky hormónov, nie vhodné pre každú ženu. Dnešný moderný prístup je však iný.

Odborníci odporúčajú začať s

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.