Zdravotnícke noviny

Aktuálne

ZAP očakáva od novej riaditeľky VšZP korektné vzťahy a vyvážené zmluvy

12. október 2018 - Ambulanciám združeným v ZAP už plynú výpovedné doby zmlúv s VšZP.
Združenie ambulantných poskytovateľov (ZAP) upozornilo novú riaditeľku VšZP Ľubicu Hlinkovú, že od začiatku októbra plynie dvojmesačná výpovedná doba zmlúv o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

ZAP deklaroval, že má záujem byť zmluvným partnerom VšZP, ale trvá na korektnom nastavení zmluvných vzťahov a na tom, že uzavreté kontrakty musia byť vyvážené.

„Veríme, že nové vedenie VšZP si plne uvedomuje vážnosť situácie a bude s nami rokovať o tom, aby sme plynutie výpovednej doby našich zmlúv s VšZP využili skutočne efektívne a najmä v prospech našich pacientov – poistencov VšZP,“ uvádza ZAP.
 
Od štátnej zdravotnej poisťovne požaduje dorovnanie cenových podmienok na úroveň Dôvery a Unionu. ZAP združuje 2 000 poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Počet nepodpísaných dodatkov s VšZP už prevýšil 500.
 
​ZAP ubezpečil pacientov a poistencov, že do konca novembra sa pre nich vo veci poskytovania zdravotnej starostlivosti nič nemení. Ak sa ZAP so VšZP nedohodne, v krajnom prípade budú od 1. decembra 2018 v nezmluvnom vzťahu s VšZP.
Sekcia: Aktuálne Autor: ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 19