Zdravotnícke noviny

Aktuálne

V nitrianskej fakultnej nemocnici sa chystá prestavba

15. február 2017 - V nemocnici začnú stavať prepojenie chirurgického a liečebného pavilónu
V nitrianskej fakultnej nemocnici začnú tento týždeň s výstavbou prepojovacieho tunela, ktorý spojí chirurgický a liečebný pavilón. Kryté nadzemné premostenie má byť dlhé 61 metrov.

„Pôjde o železnú konštrukciu, ktorá bude po celej dĺžke presklená. Hlavným zámerom nemocnice je vybudovaním komunikačného prepojenia zjednodušiť a zefektívniť prevoz pacientov, ale aj presun zdravotníckeho personálu a materiálu. Súčasťou stavby nebudú žiadne lavičky, ani iné zariadenia, pretože má vyslovene slúžiť iba na presun,“ informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra Tatiana Timková.

      
Prepojovací tunel bude postavený tak, aby pod ním mohli jazdiť autá. Počas výstavby však môže dôjsť k obmedzeniam v premávke na komunikáciách. K dispozícii preto bude nový vjazd do nemocničného areálu vybudovaný od Rázusovej ulice. Zatiaľ však ešte nie je v prevádzke.

„Rátame s minimálnymi obmedzeniami počas výstavby, pretože v chirurgickom pavilóne sa na mieste, kde má dôjsť k napojeniu tunela, nachádzajú lekárske izby a v novom liečebnom pavilóne je schodisko,“ uviedla Timková.

    
Ako doplnila, zmluva na vybudovanie krytého premostenia bola podpísaná s víťazom verejného obstarávania 30. decembra 2016. Výstavba nového prepojenia bude stáť 498.471,74 eura bez DPH.

„Z tejto sumy poskytol 300.000 eur štát ako dotáciu. Zmluvne je termín ukončenia výstavby dohodnutý na 31. júla 2017,“ dodala Timková.
Sekcia: Aktuálne Autor: TASR
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 23