Zdravotnícke noviny

Aktuálne

V Iráne zatkli jednu osobu za zverejnenie "nepravdivého" videa o koronavíruse

6. február 2020 - Prvé zistenia ukázali, že podozrivý nakrútil video "pre zábavu", uviedla polícia.
Iránska polícia zatkla jednu osobu za údajné zverejnenie "nepravdivého" videa na internete, v ktorom sa hovorí o hospitalizácii pacienta nakazeného koronavírusom. Informovala o tom vo štvrtok samotná polícia, ktorú citovala tlačová agentúra AFP.
     
"Zverejnenie tohto nepravdivého videoklipu, ktorý sa rýchlo šíril (na sociálnych sieťach), vyvolalo obavy u verejnosti," napísala polícia vo vyhlásení na svojej webovej stránke.
      
Podľa polície podozrivá osoba tvrdila, "že človeka nakazeného koronavírusom hospitalizovali v Kurdistane" na západe Iránu.
      
Prvé zistenia ukázali, že podozrivý nakrútil video "pre zábavu", uviedla polícia.
      
Epidémia nového koronavírusu, ktorá sa začala koncom decembra v stredočínskom meste Wu-chan, si vyžiadala v pevninskej Číne vyše 560 ľudských životov a približne 28.000 nakazených a rozšírila sa do vyše 20 ďalších krajín.
      
Iránsky minister zdravotníctva Saíd Namakí v stredu na Twitteri napísal, že z čínskeho priemyselného mesta Wu-chan sa vrátilo domov do Iránu 57 študentov a všetci sú "v dobrom zdravotnom stave".
      
Nemenovaný predstaviteľ ministerstva, ktorého citovala oficiálna tlačová agentúra IRNA, povedal, že študentov umiestnili na dva týždne do karantény.
 
Sekcia: Aktuálne Autor: tasr, archiv
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 10