Zdravotnícke noviny

Aktuálne

​Univerzitnú nemocnicu Bratislava už nevedie Rada riaditeľov

8. november 2018 - Ing. Juraj Kovács nemá oficiálnu informáciu o tom, že ako generálny riaditeľ skončil.
Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že spôsob riadenia Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB) ako najväčšej nemocnice na Slovensku sa mení. V tlačovej správe rezort oznámil, že pristúpil k revidovaniu zloženia Rady riaditeľov.

„V rámci procesu riadenia  UNB prax ukázala potrebu viac zapojiť do riadiacich procesov na úrovni celej nemocnice aj vedúcich zamestnancov jednotlivých nemocníc,  ktoré sú súčasťou UNB. Z uvedeného dôvodu začíname s implementáciou nového modelu riadenia. Až do ukončenia procesu implementácie bude dočasne vedením UNB  poverená doterajšia medicínska riaditeľka UNB MUDr. Renáta Vandriaková,“ zhodnotil zmenu spôsobu riadenia UNB riaditeľ Úradu pre riadenie podriadených organizácii MZ SR Martin Hromádka.
 
Rada riaditeľov v zložení generálny, medicínsky a ekonomický riaditeľ viedla UNB od februára 2017. Dnešným dňom tvoria nové vedenie okrem poverenej generálnej riaditeľky R. Vandriakovej piati námestníci pre zdravotnú starostlivosť v piatich nemocniciach spadajúcich pod UNB - Nemocnici Ružinov, Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch, Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, Nemocnici Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovanej geriatrickej nemocnici v Podunajských Biskupiciach. 

Doterajší generálny riaditeľ Ing. Juraj Kovács pre Zdravotnícke noviny uviedol, že o tejto zmene nevedel. „Nedostal som žiadnu oficiálnu informáciu. Aktuálne som stále práceneschopný, po ukončení PN si veci naštudujem a vyjadrím sa,“ dodal.

Ešte v máji pritom spolu s ministerskou zdravotníctva Andreou Kalavskou a premiérom oznamoval veľké investície zo štátneho rozpočtu do UNB, začiatkom septembra prezentoval dodávku 2 300 nových nemocničných lôžok. 
 
V ostatných zdravotníckych zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR naďalej zostáva štruktúra štatutárneho orgánu v podobe Rady riaditeľov nezmenená. „Zmena nastáva len v Univerzitnej nemocnici Bratislava,“ upresnila hovorkyňa Zuzana Eliášová.
Sekcia: Aktuálne Autor: ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 22