Zdravotnícke noviny

Aktuálne

Rooseveltova nemocnica vynovila svoju lekáreň, prináša jej zisk

12. marec 2019 - Pri návrhoch interiéru lekárne si vedenie tohto zdravotníckeho zariadenia nechalo poradiť odborníkmi.
Verejná lekáreň, ktorá sa nachádza priamo v poliklinickej časti Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, otvorila v pondelok, po týždňovej prestávke, svoje zrekonštruované priestory. Denne si v nej zvyknú vyberať predpísané lieky stovky pacientov. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.
      
"Neraz sa stávalo, že pacienti čakali v rade siahajúcom až pred lekáreň. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli priestory rozšíriť. Pribudli dve výdajné miesta, čo umožní rýchlejšie vybavenie ľudí. Záleží nám, aby sme im poskytli modernú lekárenskú starostlivosť," konštatovala generálna riaditeľka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková.
      
Pri návrhoch interiéru lekárne si vedenie tohto zdravotníckeho zariadenia nechalo poradiť odborníkmi.
      
"Dávame si záležať aj na cenovej politike, ceny voľnopredajných liekov sú u nás jedny z najnižších, ak nie najnižšie v meste," zdôraznila Lapuníková.
      
Služby lekárne sa rozšírili o výdajňu zdravotníckych pomôcok a v najbližších mesiacoch sa zamestnanci lekárne zamerajú tiež na zlepšenie komunikačných zručností s pacientmi, ktoré si zdokonalia na plánovaných školeniach.
      
"Návrat lekární v nemocniciach do ich vlastných rúk je v súlade s požiadavkami zriaďovateľa štátnych nemocníc ministerstva zdravotníctva. Naša nemocnica je dôkazom, že sa to dá a ide to na profesionálnej úrovni," dodala Lapuníková.
      
Nemocnica pod Urpínom zriadila vlastnú verejnú lekáreň ako prvá štátna nemocnica na Slovensku ešte v roku 2013 s cieľom získať dodatočné prostriedky do svojho rozpočtu.
      
Podľa Lapuníkovej od otvorenia je ich prevádzka zisková. V roku 2018 zisk pred zdanením dosiahol výšku 220.000 eur a z neho hradili i rekonštrukciu. Komplexné úpravy vrátane nového zariadenia si vyžiadali sumu 70.000 eur.
Sekcia: Aktuálne Autor: tasr
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 8