Zdravotnícke noviny

Aktuálne

​Prax pre študentov zdravotníckych škôl bude dostupnejšia

10. júl 2019 - ​Aj všeobecné, nielen fakultné nemocnice môžu uzatvárať so školami zmluvy o praktickom vyučovaní.
Prax budú môcť študenti stredných zdravotníckych škôl získať po novom aj vo všeobecnej nemocnici, zaradenej do pevnej siete poskytovateľov, či v univerzitnej nemocnici. Zmenu svojím podpisom odobrila prezidentka SR Zuzana Čaputová.
      
Po uzatvorení zmluvy o praktickom vyučovaní sa tak tieto typy nemocníc môžu pridať k fakultným, ktoré prax uskutočňovali doteraz. Návrh predložili poslanci Národnej rady (NR) SR Peter Pamula a Štefan Zelník (obaja SNS), ktorí si od toho sľubujú väčší záujem mladých o štúdium.
      
Takýto krok mal podľa predkladateľov prispieť k podpore geografického rozloženia odborného vzdelávania na stredných zdravotníckych školách na Slovensku, k nárastu záujmu a počtu uchádzačov o štúdium, teda aj počtu zdravotníckych pracovníkov v praxi. Tiež by to malo podľa ich slov podporiť zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre občanov.
      
Návrh vznikol aj ako reakcia na možnosť ďalšieho dovzdelania praktických sestier, povedal v ešte júni pre TASR šéf parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefan Zelník. Mieni, že vo všeobecnej nemocnici sa môžu dokonca praktikantom venovať intenzívnejšie.
Sekcia: Aktuálne Autor: TASR
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 34