Zdravotnícke noviny

Aktuálne

​Penta získala stavebné povolenie na výstavbu novej nemocnice na Boroch

10. august 2018 - Novú nemocnicu plánuje stavať v Bratislave aj štát v lokalite Rázsochy. Zatiaľ nie je rozhodnuté ani o búraní rozostavaného skeletu.
Finančná skupina Penta získala stavebné povolenie na výstavbu novej nemocnice v bratislavskej lokalite Bory. Bude patriť pod jej sieť Svet zdravia.
     
„Plánovaná koncová nemocnica novej generácie Svet zdravia Bratislava získala právoplatné stavebné povolenie na konci júla 2018. Stavebné práce sa začnú už v najbližších týždňov,“ informoval TASR hovorca siete nemocníc Tomáš Kráľ.
      
Ambíciou projektu je podľa neho prilákať najlepších lekárov a zdravotné sestry zo Slovenska aj zahraničia. Nová nemocnica by mala privítať prvých pacientov v roku 2021. Doteraz najvyššia súkromná investícia do slovenského zdravotníctva má predstavovať 200 miliónov eur. nemocnica má mať 400 lôžok. Počíta s 1 200 zamestnancami, z toho 230 lekármi a 700 sestrami.
      
Novú nemocnicu plánuje stavať v Bratislave aj štát v lokalite Rázsochy. Kedy by sa tak mohlo stať, nie je zatiaľ zrejmé. Ministerstvo zdravotníctva vo februári vypísalo tender na búranie skeletu nedokončenej nemocnice. Na budúci týždeň sa má uskutočniť otváranie obálok. Ministerstvo počíta so sumou na búranie do 17 miliónov eur.
Sekcia: Aktuálne Autor: TASR, ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 11