Zdravotnícke noviny

Aktuálne

O polnoci končí núdzový stav, mimoriadna situácia bude trvať naďalej

13. jún 2020 - Nemocnice však aj naďalej musia mať zabezpečenú triáž.
Nemocnice od najbližšej polnoci pracujú v štandardnom režime. Zo soboty na nedeľu skončí na Slovensku núdzový stav, ktorý bol vyhlásený v súvislosti s novým typom koronavírusom.

Zdravotníci od nedele už nie sú v mobilizačnej pohotovosti. „Dostávame sa tak do štandardného normálneho režimu poskytovania zdravotnej starostlivosti, hoci Slovensko sa stále nachádza v mimoriadnej situácii," uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
 
Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že v súvislosti s COVID-19 sa končí aj povinnosť reprofilizácie lôžok v 15 koncových slovenských nemocniciach, ktoré mali ošetrovať pacientov nakazených koronavírusom. „Zdravotnícke zariadenia už nemusia zabezpečovať reprofilizáciu týchto lôžok a pacienti už budú výlučne riešení na infektologických ambulanciách,“ vysvetlil minister.

Nemocnice však aj naďalej musia mať zabezpečenú triáž. „V prípade, že do nemocnice príde pacient, ktorý ma podozrenie na infekčné ochorenie alebo podozrivú epidemiologickú anamnézu, mal by byť umiestnený na bezpečné miesto nemocnice, kde mu bude urobený odber tak, aby sa nedostal do styku s ďalšími pacientmi," priblížil M. Krajčí.

Hoci núdzový stav o polnoci skončí, na Slovensku je naďalej vyhlásená mimoriadna situácia.
Sekcia: Aktuálne Autor: red
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 0