Zdravotnícke noviny

Aktuálne

Na podporu ministerky Zvolenskej sa postavili zdravotníci

24. október 2013 - Na obhajobu šéfky rezortu sa postavili regionálne nemocnice, ambulantní lekári i špecialisti.
Asociácia nemocníc Slovenska (ANS), ktorá združuje desiatky nemocníc, ocenila jej doterajšiu dobrú spoluprácu, ako aj ochotu rokovať o všetkých zásadných problémoch a prístup k riešeniu problematiky zvyšovania platov zdravotníkov.

Spoluprácu so šéfkou rezortu zdravotníctva chváli aj Asociácia súkromných lekárov (ASL) SR. "Osobitne skutočnosť, že s nami pri riešeniach aktuálnych, ako aj strategických zámerov slovenského zdravotníctva komunikuje a spolupracuje. Za veľmi dôležitý považujeme aj fakt, že legislatívna činnosť ministerstva zdravotníctva pod jej vedením je štandardná, dodržujú sa termíny pri príprave zákonov a mnohé naše pripomienky sú akceptované, čo doteraz nebývalo zvykom," uviedol prezident asociácie Ladislav Pásztor.

Ako ďalej poznamenal, ministerstvo pod vedením Zvolenskej pristúpilo k riešeniam problémov, ktoré jej predchodcovia iba odďaľovali. "Garanciou, že v dobre naštartovaných projektoch sa bude pokračovať, je pre nás práve osoba pani ministerky, ktorá má našu plnú podporu," doplnil Pásztor. Aj Slovenská lekárska únia špecialistov podporuje ministerku Zvolenskú v jej funkcii. "Pretože s rozvahou a zodpovedne rieši zlý stav v zdravotníctve, ktorý nenastal jej vinou. Protestujeme proti politicky motivovaným snahám o vyvolanie chaosu v zdravotníctve, ktorý by po jej odvolaní nastal a na ktorý by doplatili zdravotníci aj pacienti," uviedol šéf únie Andrej Janco.

Návrh na vyslovenie nedôvery ministerke podali poslanci naprieč opozičným spektrom. Dôvodom je kauza dvoch staníc záchranárskych vrtuľníkov v Bratislave a Trenčíne, ktoré päť dní nelietali, keďže nebolo ukončené výberové konanie. Opozícia ministerku viní z toho, že v tomto čase nebol na Slovensku riadne zabezpečený záchranný systém. Poukazuje tiež na prípad 39-ročnej ženy, ktorá prišla o život po dopravnej nehode, pri záchrane ktorej vrtuľník nezasahoval.
Sekcia: Aktuálne Autor: TASR
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 227