Zdravotnícke noviny

Aktuálne

M. Krajčí si prevzal úrad

21. marec 2020 - ​Nový minister chce zlepšiť podmienky pre zdravotníkov a pacientov
Nový minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) si v sobotu prevzal ministerstvo po svojom predchodcovi Petrovi Pellegrinim (Smer-SD). Na tlačovej konferencii Krajčí informoval, že prináša reformu riadenej zdravotnej starostlivosti.
      
Krajčí zdôraznil, že musí teraz prevziať zodpovednosť vo veľmi ťažkej situácii. "Zdravotníctvo musí byť v prvej línii záujmov tohto štátu. Musí byť jeho prioritnou sociálnou službou hlavne teraz, keď sa ocitáme na takejto križovatke, ktorá preverí kvality nášho zdravotného systému," uviedol na margo šírenia sa nového koronavírusu.
      
Nový minister chce zlepšiť podmienky pre zdravotníkov a pacientov. Taktiež hovorí, že treba urýchlene začať stavať univerzitnú nemocnicu na Rázsochách v Bratislave. "Tá ma zabezpečiť to, aby sme mali dostatok lekárov, má zabezpečiť ich vzdelávanie a zároveň má zabezpečiť tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivo, ktorú budeme potrebovať," poznamenal Krajčí. Dodáva, že má pripravenú reformu primárnej siete, reformu nemocničnej siete, akútnej urgentnej a dlhodobej starostlivosti.
Sekcia: Aktuálne Autor: tasr
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 1