Zdravotnícke noviny

Aktuálne

Košice majú nový urgetný príjem. S vlastným heliportom

5. november 2013 - Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach má nový urgentný príjem aj s vlastným heliportom.
Doposiaľ sa na stavbe budovy Urgentného príjmu preinvestovalo vyše 20 mil. Eur a momentálne vrcholia prípravy na montáž zdravotníckej techniky.
Hotové sú už operačné sály, oddelenie JIS a OAIM, ambulancie aj pacientske izby, pričom každá izba je vybavená samostatným sociálnym zariadením. „Nová budova bola nevyhnutnosťou, veď výstavba Univerzitnej nemocnice L. Pasteura bola dokončená v r.1924, a aj keď pavilón úrazovej chirurgie z čias prvej Československej republiky bol vo svojej dobe moderným pracoviskom, dnes tieto parametre už nestačia,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

Výstavba šesťposchodového moderného pavilónu urgentného traumatologického a internistického príjmu s operačnými sálami, modernými laboratóriami a pristávacou plochou pre vrtuľník sa začala vo februári 2012. Nová budova za takmer 26,5 mil. EUR sa stavia vďaka nenávratnému finančnému príspevku z Operačného programu Zdravotníctvo na rekonštrukciu a modernizáciu všeobecných nemocníc. Pod jednou strechou pavilónu budú  traumatologické ambulancie aj lôžková časť Kliniky úrazovej chirurgie, pracoviská Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) a Centrálne prijímacie oddelenie.
 „Som veľmi rád, že vďaka eurofondom môžeme výrazne skvalitniť zdravotnú starostlivosť pre pacientov UN L. Pasteura, čo bude v konečnom dôsledku znamenať obrovský prínos pre pacientov z celého východoslovenského regiónu, pretože sústredí traumatologickú starostlivosť na jednom mieste“, zdôraznil potrebu nového urgentného príjmu riaditeľ UN L. Pasteura Košice Ladislav Rosocha.

Letovými skúškami pred pár dňami prešiel aj heliport, umiestnený na streche nového urgentného príjmu, a to pod dohľadom Špeciálneho stavebného úradu – Leteckého úradu. Skúšala sa najmä funkčnosť zabezpečovacích a osvetľovacích zariadení a vykonalo sa meranie hluku pri prevádzke vrtuľníkov.
Sekcia: Aktuálne Autor: ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 196