Zdravotnícke noviny

Aktuálne

Handlovská nemocnica zaviedla novinku, liečbu kyslíkom

11. august 2017 - Prax ukázala, že už šesťdesiat minútová terapia kyslíkom sa účinne vyrovná dvojtýždňovému pobytu na horách.
Nemocnica Handlová - 2. súkromná nemocnica zaviedla novú liečebnú metódu spočívajúcu v inhalácii koncentrovaného kyslíka. Ide o oxygenoterapiu, zjednodušene liečba kyslíkom.

„Liečba kyslíkom je doplnková terapeutická metóda, v medicíne používaná už niekoľko rokov“ povedal riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH a pokračuje „predstavuje komplexnú liečbu, absolútne bezpečnú a univerzálne využiteľnú. Je určená na regeneráciu organizmu na bunkovej úrovni. Dokáže nás zbaviť únavy, zlepší látkovú výmenu, posilní imunitu a zbaví náš organizmus toxínov.“

Zavedenie oxygenoterapie v Handlovej iniciovala lekárka neurologickej ambulancie MUDr. Jarmila Hmiráková. „Z neurologického hľadiska je oxygenoterapia vhodná najmä pre ľudí trpiacich závratovými ochoreniami, po prekonaní cievnych mozgových príhod, po detskej mozgovej obrne, tiež s chronickými ochoreniami mozgu a pohybového aparátu“ vysvetlila MUDr. Hmiráková a doplnila „účinná je aj pri bolestiach hlavy a migrénach. Po oxygenoterapii sa zlepšia funkcie nervového systému, mozgové bunky budú zregenerované, je badateľné zvýšenie mozgovej činnosti. Vhodná je aj pre ľudí s dýchacími problémami, pri astme a bronchitíde, pomáha tiež pri dermatologických ochoreniach.“

Táto liečebná metóda je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jej účinky môžu vyskúšať študenti, dôchodcovia, športovci, pracovne vyťažení ľudia, alergici, tehotné ženy, ľudia trpiaci obezitou, či fajčiari. Prax ukázala, že už šesťdesiat minútová terapia kyslíkom sa účinne vyrovná dvojtýždňovému pobytu na horách.

,,Záujemcom môže oxygenoterapiu po posúdení zdravotného stavu odporučiť odborný lekár (neurológ, algeziológ, internista, dermatovenerológ). Podľa indikácie odborného lekára klient absolvuje odporučený počet sedení“ uzavrel MUDr. Belanský, MPH.
Sekcia: Aktuálne Autor: ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 21