Zdravotnícke noviny

Aktuálne

Dodatky podpísali takmer všetci

7. február 2013 - Deväťdesiat percent lekárov žilinskej fakultnej nemocnice podpísalo dodatky k pracovným zmluvám, na ktorých znení sa koncom januára dohodli zástupcovia odborov a vedenie nemocnice.

Úspora 900 tisíc

Nové dodatky zrušili nadštandardné príplatky lekárov a určili nové koeficienty, podľa ktorých budú odmeňovaní za ústavné pohotovostné služby. Nemocnica vďaka tomu môže ročne na mzdových nákladoch ušetriť takmer 900 000 eur. Vedenie nemocnice avizovalo, že s tými, ktorí dodatky nepodpíšu, bude rokovať individuálne. Prvé rokovanie sa uskutočnilo 5. februára, po uzávierke tohto čísla ZdN. Lekárske odborové združenie zaslalo 3. februára ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej otázky, na ktoré by podľa odborárov mala hľadať odpovede hĺbková kontrola v žilinskej nemocnici.

Hĺbková kontrola

Týkajú sa výberového konania riaditeľa nemocnice, kúpy ozdravného plánu a legitimity postupu riaditeľa v posledných mesiacoch roka 2012. LOZ chcelo mať v kontrolnej komisii zástupcu. „Hĺbková kontrola v nemocnici sa už začala, preto nie je možné, aby združenie malo v komisii svojho zástupcu. Na všetky otázky LOZ ministerstvo už odpovedalo,“ povedala na margo požiadaviek odborov Martina Lidinská z komunikačného odboru MZ SR. Podľa nej je ťažké odhadnúť, ako dlho kontrola potrvá, o jej záveroch bude ministerstvo verejnosť informovať.

Sekcia: Aktuálne Autor: ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 155