Zdravotnícke noviny

Aktuálne

ČR zaznamenala prvé úmrtie na ochorenie spôsobené koronavírusom

22. marec 2020 - Celkovo v Česku vykonali vyše 15.580 testov. Šiesti pacienti sa z ochorenia vyliečili.
Česká republika zaznamenala prvé úmrtie na ochorenie COVID-19 spôsobené novým typom koronavírusu. Ide o 95-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný v pražskej Nemocnici Na Bulovke, a trpel aj inými ochoreniami, informoval v nedeľu večer server iDNES.cz.  
      
Námestník ministra zdravotníctva ČR Roman Prymula uviedol, že pacient bol veľmi vyčerpaný a trpel niekoľkými ochoreniami.
      
"Nemal prejavy, ktoré sa u koronavírusu prejavujú. Možno teda zomrel na iné ochorenie, ale štatisticky je to bohužiaľ prvé úmrtie na koronavírus v Česku," povedal Prymula.
      
Muž bol hospitalizovaný aj na základe iných ochorení a došlo u neho ku kardiovaskulárnemu zlyhaniu. Zatiaľ nie je známe, od koho sa pacient nakazil.
      
Podľa iDNES.cz pacient nebol umiestnený na jednotke intenzívnej starostlivosti.
      
V ČR celkovo potvrdili už 1120 prípadov nákazy novým typom koronavírusu, prvé prípady sa objavili 1. marca. V nemocniciach leží 70 chorých, zvyšní sú v domácich karanténach. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 19 pacientov, 11 potrebuje pľúcnu ventiláciu a jeden aj prístroj na mimotelové okysličovanie krvi.
      
Celkovo v Česku vykonali vyše 15.580 testov. Šiesti pacienti sa z ochorenia vyliečili.
Sekcia: Aktuálne Autor: tasr
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 1