08.09.2021, 16:00

Onkologické a srdcovo-cievne ústavy sa obávajú o svoju budúcnosť

Zdravotnícke asociácie žiadajú stiahnuť Lengvarského reformu nemocníc a prepracovať ju.

Onkologické a srdcovo-cievne ústavy sa obávajú o svoju budúcnosť
Zdroj: ZdN/archív NÚSCH

K návrhu zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorý navrhuje reformu siete nemocníc, siete všeobecných lekárov aj reguláciu zisku zdravotných poisťovní, prišlo 1 197 pripomienok. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský povedal, že po ich zapracovaní chce návrh zákona predložiť na rokovanie vlády tretí septembrový týždeň.

„Ide o najväčší počet pripomienok k návrhu akejkoľvek legislatívnej zmeny za posledné roky. Nespokojnosť s legislatívnym návrhom vyjadrili desiatky subjektov naprieč celým rezortom,“ upozornila MUDr. Monika Palušková, prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska.

Nemocnice

Slovenská lekárska komora navrhuje existenciu štyroch namiesto troch plánovaných koncových nemocníc – v Bratislave, Košiciach, Martine a Banskej Bystrici. Univerzitná nemocnica v Martine pripomína, že koncept štyroch koncových nemocníc podporili aj zástupcovia nemocníc v Žiline a Banskej Bystrici.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) navrhuje namiesto piatich

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.