02.09.2021, 16:30

Nemocnica odmietla podať ivermektín pacientovi s covidom. Sudca rozhodol inak

  • Minimálne 70 percent nedávnych telefonátov do amerického štátneho toxikologického centra bolo od ľudí, ktorí užívali ivermektín na liečbu alebo prevenciu Covid-19.
  • Niektorí lekári sa stali hlasnými zástancami používania tohto lieku na covid a predpisujú ho rutinne.
Nemocnica odmietla podať ivermektín pacientovi s covidom. Sudca rozhodol inak
Zdroj: Reuters

Žena z amerického Ohia vyhrala spor s nemocnicou, ktorá odmietla jej manželovi s Covid-19 podať antiparazitický liek ivermektín.

Pacient leží už na miestnej jednotke intenzívnej starostlivosti pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Informoval o tom denník The Washington Post (WP). „Môj manžel je na prahu smrti. Nemá iné možnosti,“ povedala pre WP manželka pacienta Julie Smithová.

Ako dodala, liek jej predpísal istý lekár z Ohia, avšak nemocnica vo West Chester Township v štáte Ohio mala odmietnuť podať liek jej manželovi Jeffreymu Smithovi, keď už bol na umelej pľúcnej ventilácii.  

Sudca vydal toto rozhodnutie, aj napriek tomu, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) začiatkom augusta vydal opätovne varovanie, aby si ľudia covid neliečili ivermektínom. FDA neschválila ivermektín na použitie na liečbu alebo prevenciu Covid-19 u ľudí.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.