09.06.2021, 14:12

Utajený zoznam nemocníc: Koľko ich ostane po reforme? Aká je pravda o ich rušení?

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský síce predstavil optimalizáciu siete nemocníc, ale ich konečný zoznam neukázal.

Utajený zoznam nemocníc: Koľko ich ostane po reforme? Aká je pravda o ich rušení?
Zdroj: Dreamstime

Redakcia Zdravotníckych novín má k dispozícii návrh na rozdelenie nemocníc v rámci ich optimalizácie do piatich kategórií – od najvyššej národnej úrovne, cez koncovú, komplexnú a regionálnu až po najnižšiu, komunitnú úroveň. Táto kategória zameraná na následnú a jednodňovú starostlivosť bude najpočetnejšia a mali by byť do nej zaradené aj viaceré nemocnice, ktoré dnes poskytujú akútnu zdravotnú starostlivosť.

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová nepotvrdila ani nevyvrátila pravosť zoznamu, ktorý v súčasnosti už koluje medzi zainteresovanými stranami. Rezort zatiaľ nezverejnil návrh na rozdelenie nemocníc do jednotlivých úrovní. Odôvodňuje to tým, že najprv ho chce prestaviť politickým stranám, odborným spoločnostiam, asociáciám a odborovým organizáciám v zdravotníctve.

Ešte minulý týždeň tento zoznam nepoznali ani riaditelia nemocníc, ktorých sa zmeny dotknú najviac. „Vieme, že takýto zoznam existuje. Na našu požiadavku, aby nám ho ukázali, bola odpoveď - zatiaľ nie. To znamená, že nejaký mate

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.