28.05.2021, 07:30

Väčšina Rusov stále nie je pripravená na očkovanie Sputnikom V. Rusko v rámci kampane masovo očkuje domácich miláčikov

Francúzska kontrarozviedka preveruje, či ruská vláda stála za pokusom zaplatiť prominentným blogerom v oblasti zdravotníctva a vedy, aby zasiali medzi ľuďmi pochybnosti o bezpečnosti vakcíny od Pfizer-BioNTech.

Krv slúži nielen na omladenie, ale i hojí.
Zdroj: pixabay.com

Rusko celkovo potvrdilo viac ako päť miliónov prípadov SARS-CoV-2 a takmer 420 000 úmrtí. Iba za stredu 26. mája tu pribudlo asi 8 400 nových prípadov a viac ako 400 úmrtí.

Svoju prvú dávku vakcíny proti Covid-19 dostalo viac ako 14 miliónov Rusov, teda desať percent populácie a 10 miliónov ľudí už zaočkovali oboma dávkami. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že počet očkovaných sa zvyšuje, aj keď nie tak rýchlo, ako by si želali. Informovali o tom The Moscow Times (TMT).

Ako ďalej denník TMT uviedol, zatiaľ čo Rusko hovorilo o Sputniku V ako o prvej schválenej vakcíne proti koronavírusu na svete a uviedlo, že je schválená vo viac ako 60 krajinách sveta, doma sa st

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.