08.05.2021, 13:57

Sputnik V: Inšpektori EMA sú stále v Moskve. V máji budú kontrolovať správnu výrobnú prax

Počiatočné skúšky bezpečnosti Sputniku V sa mali uskutočniť na vojakoch, z ktorých k tomu boli viacerí donútení. Rusi to popreli. Žiadosť o povolenie na uvedenie Sputnika V na trh ruská strana stále nedodala. EMA je aj v kontakte s Brazíliou, kde nedávno vakcínu odmietli.

Sputnik V: Inšpektori EMA sú stále v Moskve. V máji budú kontrolovať správnu výrobnú prax
Zdroj: Reuters
Odborníci Európskej liekovej agentúry (EMA) začiatkom apríla odleteli do Ruska, aby posúdili klinické testy vakcíny Sputnik V. Ako sme vás taktiež nedávno informovali, ruský výrobca stále neposlal formálnu žiadosť o povolenie na uvedenie na trh.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že ďalšie kolo preskúmania ruskej vakcíny začne 10. mája. Delegácia EMA je stále v Moskve. Informoval o tom portál DW.com.
Podľa The Moscow Times, EMA ukončila špeciálne vyšetrovanie ohľadom klinických skúšok Sputnika V ako súčasť schvaľovacieho procesu vakcíny v rámci EÚ. Inšpektori EMA majú za sebou už previerku správnej klinickej praxe. V rámci nej si posvietili na medzinárodný etický a vedecký štandard kvality pre navrhovanie, zaznamenávanie a podávanie správ z klinických štúdií.
Teraz v máji budú vykonávať kontrolu správnej výrobnej praxe. Je to súčasťou schvaľovacieho procesu EMA. Výsledky tejto sondy do etiky a priebehu klinických štúdií budú zverejnené až po skončení oboch fáz.
Ako ďalej The Moscow Times zdôraznili, počiatočné skúšky bezpečnosti Sputniku V sa mali uskutočniť na

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.