28.04.2021, 12:29

Niektoré krajiny pre super mutáciu stopli cesty do Indie. Ako to vyriešilo Slovensko?

V Indii pripadá na jedného lekára aj 60 pacientov a 20 na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Odborníci sa obávajú, že práve najnovší variant Covid-19 sa môže zmeniť na „super mutáciu“, ktorá opäť paralyzuje svet.

Niektoré krajiny pre super mutáciu stopli cesty do Indie. Ako to vyriešilo Slovensko?
Zdroj: TASR/AP

India v utorok nahlásila až viac ako 320 000 nových prípadov zmutovaného koronavírusu. Indické ministerstvo zdravotníctva informovalo o 2 771 úmrtiach za posledných 24 hodín. Každú hodinu chorobe podľahlo asi 115 Indov. Siedmy deň tam navyše zachytili viac ako 300 000 novoinfikovaných. Odborníci tvrdia, že tieto čísla pravdepodobne nie sú dostatočné. Píše Associated Press (AP).

Postgraduálny študent medicíny Siddharth Tara pracujúci v štátnej nemocnici Hindú Rao v Naí Dillí opísal pre AP katastrofálne podmienky. Prejavili sa uňho symptómy Covid-19, a to horúčka, silné bolesti hlavy a ťažkosti s dýchaním. Napriek tomu musí v nemocnici pracovať. Na jedného lekára tam pripadá aj 60 pacientov a 20 na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Tara taktiež uviedol, že starší lekári sa odmietajú starať o infikovaných pacientov zo strach

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.