26.04.2021, 14:10 Aktualizované dňa 12.05.2021 o 17:39

Čo vieme o indických variantoch koronavírusu? Sú infekčnejšie, hovorí uznávaná vedkyňa

  • V novom indickom víruse sa spojili predchádzajúce mutácie, ktoré boli klasifikované ako závažné mutácie, ktorým treba venovať pozornosť. Nový variant sa lepšie viaže na bunku, ľahšie a rýchlejšie sa šíri a uniká imunitnému systému.
  • Na Slovensku potvrdili prípad indickej mutácie nového koronavírusu. Osoba z Bratislavského kraja, u ktorej bol tento variant koronavírusu potvrdený, prišla na Slovensko z Indie.
Čo vieme o indických variantoch koronavírusu? Sú infekčnejšie, hovorí uznávaná vedkyňa
Zdroj: HNtelevízia

Indiu paralyzovala nová tzv. indická mutácia koronavírusu. V krajine s 1,3 miliardy obyvateľov sa teraz šíri nový variant extrémnou rýchlosťou a z Indie urobila najväčšie ohnisko nákazy na svete. Iba za nedeľu pribudlo až takmer 350 000 nových prípadov.

Najnovší variant koronavírusu Covid-19, nazvaný aj B.1.617, sa najskôr našiel v Indii a neskôr aj v ďalších krajinách sveta. Niektorí odborníci sa obávajú, že práve indický variant sa môže zmeniť na typ „super mutácie“, ktorá sa bude naďalej šíriť po celom svete. Informoval portál DW.com.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 93% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.