12.04.2021, 10:51

Riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová dostane prestížnu cenu, navrhol to dekan farmácie

Návrh na udelenie najvyššieho možného ocenenia v oblasti farmácie prichádza v čase politických útokov a kritiky v súvislosti s neregistrovanou vakcínou Sputnik V.

Riaditeľka ŠÚKL Zuzana Baťová dostane prestížnu cenu, navrhol to dekan farmácie
Zdroj: Peter Mayer

Dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a člen Výboru Slovenskej farmaceutickej spoločnosti prof. PharmDr. Ján Klimas, PhD., MPH, navrhol udeliť riaditeľke a generálnej tajomníčke Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL) PharmDr. Zuzane Baťovej, PhD. prestížne ocenenie. 

Medailu PhMr. Vladimíra J. Žuffu pre riaditeľku Baťovú vníma ako prejav úcty a rešpektu k jej profesionálnym a ľudským kvalitám, a zároveň ako prejav úcty a rešpektu k ŠÚKL. Informovala o tom Farmaceutická fakulta UK.

Kritika

Návrh na ocenenie Z. Baťovej prichádza v čase, kedy Štátny ústav na kontrolu liečiv po zverejnení stanoviska k neregistrovanej vakcíne Sputnik V čelí kritike zo strany expremiéra a ministra financií Igora Matoviča. Na adresu odborníkov a vedcov, ktorí sa podieľali na testovaní ruskej očkovacej látky, zazneli od expremiéra hanlivé vyjadrenia, a to na sociálnej sieti aj na tlačovej konferencii. Vedecký riaditeľ Virologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV Juraj Kopáček už požiadal I. Matoviča o verejné ospravedlnenie.

Aj konzílium odborníkov na ministerstve zdravotníctva deklarovalo znepokojenie nad vyjadreniam

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.