02.04.2021, 10:20

Veľký prehľad o covidových pacientoch v nemocnicach. Ktoré okresy sú najlepšie a ktoré kritické?

V Košiciach a v Žiline majú iba 23-ročných pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. V Banskej Bystrici zaznamenali dokonca juhoafrickú a v Nitre čínsku mutáciu koronavírusu.

Veľký prehľad o covidových pacientoch v nemocnicach. Ktoré okresy sú najlepšie a ktoré kritické?
Zdroj: Reuters

S príchodom marca sa zdala byť hranica počtu hospitalizovaných na ochorenie Covid-19 pod 3 000 utópiou. Teraz však môžeme mať aspoň čiastočný dôvod na optimizmus. Podľa údajov rezortu zdravotníctva je k prvému aprílu v nemocniciach hospitalizovaných 3 061 pacientov, z nich má potvrdené ochorenie 2 844 ľudí. Na JIS leží 260 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie (UPV) potrebuje 339 osôb.

Ako uviedli zástupcovia Dáta bez pátosu, počet hospitalizovaných je kritickým parametrom COVID Automatu. „Ak počty hospitalizovaných neklesnú pod hraničné hodnoty jednotlivých pásiem, nič sa uvoľňovať nebude. Najbližšou hodnotou je 3 000 na prechod z čiernej do bordovej. Nasledujúcou hodnotou zas 2 500 na prechod z bordovej do červenej,“ píše sa na stránke Dáta bez pátosu.

Situácia v troch najväčších nemocniciach

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) zaznamenali posledné tri týždne výraznejší pokles v počte hospitalizovaných pacientov. „Aktuálne máme 239 pacientov s ochorením Covid-19. Pre porovnanie, ešte pred necelým mesiacom sme mali hospitalizovaných rekordných 420 pacientov. Výraznejšie nám však neklesajú počty pacientov, ktorí si vyž

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.