31.03.2021, 14:35 Aktualizované dňa 31.03.2021 o 14:50

Dôvera nepredĺžila zmluvu s košickou nemocnicou. Poistencom budú poskytovať len neodkladnú starostlivosť

Nemocnica Louisa Pasteura sa nedohodla s poisťovňou Dôvera na pokračovaní zmluvného vzťahu.

Nemocnica v Košiciach
Zdroj: TASR

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice bude poistencom súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera od apríla poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Nemocnica sa totiž nedohodla s poisťovňou na pokračovaní zmluvného vzťahu. Informoval o tom PR špecialista poisťovne Matej Štepianský.

"To znamená, že UNLP bezplatne poskytne našim poistencom všetku potrebnú zdravotnú starostlivosť v prípade úrazu, akútnych zdravotných ťažkostí alebo akútneho zhoršenia zdravotného stavu," povedal Štepianský.

Dôvera deklarovala, že zdravotnú starostlivosť pre poistencov zabezpečí v ďalších nemocniciach na území Košíc a v okolí.

"Všetkých našich poistencov, ktorí mali naplánovanú liečbu v UNLP Košice, budeme postupne telefonicky a emailom informovať, ako majú postupovať," avizoval Štepianský.

Pripomenul, že nemocnica z dôvodu pandemických opatrení pracuje prevažne v režime poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti, plánované hospitalizácie a liečba sú poskytované v redukovanom režime.

Dôvera s nemocnicou naďalej rokuje. "Mrzí nás táto situácia, UNLP ako jediná nemocnica na Slovensku odmietla našu ponuku, ktorú sme jej predostreli. Rovnakú ponuku, v súlade so štátnym rozpočtom, akceptovali všetky ostatné nemocnice na Slovensku," doplnil Štepianský. Poukázal tiež na to, že nemocnica odmietla aj ponuku na zrušenie všetkých finančných limitov, ktoré sa týkajú rozsahu a objemu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.