27.03.2021, 11:51

Národný onkologický ústav má zrekonštruovanú väčšinu izieb pre pacientov

Po šesťtýždňovej rozsiahlej rekonštrukcii otvorili zmodernizované oddelenie chirurgickej onkológie.

Národný onkologický ústav má zrekonštruovanú väčšinu izieb pre pacientov
Zdroj: archív NOÚ

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave po rozsiahlej rekonštrukcii otvoril vynovené oddelenie chirurgickej onkológie B. Zmodernizované oddelenie lieči viac ako 800 hospitalizovaných pacientov ročne. Informovala o tom Patrícia Kubicová, hovorkyňa NOÚ.

Zrekonštruované oddelenie je určené pre liečbu pacientov s nádorovými ochoreniami najmä žalúdka, pankreasu, žlčových ciest a kože.

Kompletnou obnovou prešli izby pre pacientov, vyšetrovne, lekárska izba či infopult. Zvýšil sa počet jednolôžkových izieb na šesť, z toho jedna je s bezbariérovým prístupom. „Izby sú vybavené polohovateľnými posteľami, novými rampami, novým nábytkom, veľkoplošnými televízormi a pripojením na wifi. Nové vymaľované priestory zdobia originálne veľkoplošné fotografie známeho slovenského fotografa Karola Kállaya,“ opísala P. Kubicová.

„Táto rekonštrukcia skvalitní zdravotnú starostlivosť, spríjemní prostredie pacientom a zlepší pracovné podmienky zamestnancom,“ uviedla Beáta Bernadičová, vedúca sestra Kliniky chirurgickej onkológie Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a NOÚ.

Počet zrekonštruovaných izieb v NOÚ sa tak zvýšil na 150 z celkového počtu 160 izieb s takmer 250 lôžkami.