25.03.2021, 07:00

Vládna kríza blokuje odškodnenie rodín zdravotníkov, ktorí podľahli covidu

Jednorazová dávka od štátu sa má týkať lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov vrátane vodičov v posádkach záchrannej aj dopravnej zdravotnej služby.

Vládna kríza blokuje odškodnenie rodín zdravotníkov, ktorí podľahli covidu
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Predseda parlamentu Boris Kollár na jeden týždeň prerušil aktuálne prebiehajúcu schôdzu, čo zastavilo aj schvaľovanie zdravotníckych zákonov v súvislosti s koronakrízou. Ide o návrh na vyplácanie odškodnenia pre pozostalých zdravotníkov, ktorí sa pri práci nakazili covidom a umreli, ďalej o určenie zodpovednosti štátu pri použití neregistrovanej vakcíny, o kúpeľnú starostlivosť pre pacientov s komplikáciami po ťažkom priebehu COVID-19, o dočasnú odbornú stáž pre lekárov a sestry zo zahraničia a o ďalšie zmeny, ktoré 17. marca schválila vláda a v skrátenom legislatívnom konaní ich predložila do parlamentu.

Zámer, prečo vláda navrhla odškodnenie rodín zdravotníkov, prezentoval zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger slovami: „Aby sme ukázali, že si ceníme prácu zdravotníkov v prvej línii. Sú to ľudia

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.