21.01.2021, 09:20

O očkovanie majú záujem viac lekári ako sestry, rozdiely sú aj v regiónoch

"Ľudia tu viac čítajú dennú tlač a zaujímajú sa o to, čo sa deje", vyhlásil na margo vyššej zaočkovanosti v Bratislave minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Očkovanie
Zdroj: Facebook starostu Ružinova Martina Chrena

Viac lekárov, menej sestier a stredného zdravotníckeho personálu. Taký je zatiaľ stav zaočkovaných zdravotníkov na Slovensku. To, že o očkovanie majú záujem skôr lekári ako sestry, nám potvrdili viaceré nemocnice. Hovoril o tom aj Jakub Goda z ministerstva v novej relácii Zdravotníckych novín Meditalk. „Čo som mal kusé informácie z nemocníc, pri sestrách a ostatných zdravotníckych pracovníkov môže byť väčší problém,“ uviedol na margo ochoty zdravotníkov zaočkovať sa. Veľký rozdiel je aj v jednotlivých regiónoch, kým v Bratislave či Košiciach sa miesta míňajú rýchlo, v menších mestách najmä na východe a severe Slovenska je voľných miest veľa.


V súčasnosti je zaočkovaných 75 292 osôb, podľa ministerstva zdravotníctva sa očkuje v 66 nemocniciach. Pritom 15. januára bolo viac ako 11-tisíc voľných termínov na očkovanie, najmä v menších mestách. Rozdiely sú aj v regiónoch, menší záujem o očk

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.