20.01.2021, 13:03

Zmena plánu, očkovať sa bude podľa veku (plus zoznam ochorení, u ktorých sa bude očkovať prednostne)

Poradie zaočkovaných sa zmenilo, prednosť dostali seniori. Mení sa aj doba, po ktorej bude aplikovaná druhá dávka.

Zmena plánu, očkovať sa bude podľa veku (plus zoznam ochorení, u ktorých sa bude očkovať prednostne)
Zdroj: TASR

Minister zdravotníctva včera v noci oznámil na svojom profile správu, že rezort spúšťa registráciu očkovania seniorov nad 85 rokov. Okrem toho zverejnil očkovací plán, ktorý sa od predošlého líši. Fáz očkovania je už jedenásť, nie sú len štyri, ako to bolo pôvodne. Momentálne sme stále len v prvej fáze. Navyše, druhá dávka sa má podať až po 28 dňoch, nie 21. deň.

V prvej fáze sa podľa zmeneného plánu očkujú zdravotníci, študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, zamestnanci zariadenia sociálnych služieb, terénni sociálni pracovníci, zamestnanci nemocnice, záchrannej zdravotnej služby a dopravnej zdravotnej služby, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientom, ale aj kňazi, ktorí poskytujú duchovnú službu pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici. V prvej fáze sú aj zamestnanci odberového miesta.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.