13.01.2021, 07:16

Porazenie pandémie je kľúčové pre všetky medicínske odbory

Hlavní odborníci ministerstva zdravotníctva hovoria nielen o očakávaniach od nového roka, ale prezradili aj to, čo prajú kolegom i slovenskému zdravotníctvu.

Porazenie pandémie je kľúčové pre všetky medicínske odbory
Zdroj: Reuters

prof. MUDr. Angelika Bátorová, PhD., hlavná odborníčka MZ SR pre hematológiu

Čo si želať do roku 2021? Prioritou a našou nádejou je porazenie pandémie, ktoré je, myslím, kľúčové pre všetky medicínske odbory. K tomuto cieľu by azda mohol prispieť aj náš odbor z hľadiska zabezpečenia rekonvalescentnej plazmy obsahujúcej protilátky proti vírusu SARS-CoV-2 od jedincov, ktorí prekonali infekciu COVID-19. Želám si, aby sa vyriešili alebo prinajmenšom radikálne riešili existujúce problémy nášho zdravotníctva. Len tak môžu byť úspešné naše snahy o poskytovanie dobrej zdravotníckej starostlivosti a zavádzanie progresívnych spôsobov liečby v súlade s pokrokmi medicínskeho vývoja ako plnohodnotného člena vyspelého európskeho spoločenstva. 

doc. MUDr. Pavol Dubinský, PhD., MHA, hlavný odborník MZ SR pre radiačnú onkológiu

Všetkým kolegom, lekárom, fyzikom a radiačným technikom želám, aby najneskôr do konca nasledujúceho roka mohli pracovať na oddeleniach radiačnej onkológie vybavených modernými prístrojmi a liečiť pacientov rovnako ako naši kolegovia v ktorejkoľvek krajine Európskej únie. Splní sa tak naše dlhoročné želanie. Pevne verím, že sa nám podarí stretnúť sa na plánovanej konferencii našej odbornej spoločnosti v máji 2021.

doc. MUDr. Zuzana Žilinská, PhD., MPH, MHA, hlavná odborníčka MZ SR pr

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.