07.01.2021, 19:48

Na očkovanie proti COVID-19 sa môžu registrovať ďalšie skupiny

Registráciu v tejto chvíli môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Ide o študentov zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, či zamestnancov, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

Na očkovanie proti COVID-19 sa môžu registrovať ďalšie skupiny
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Večer 6. januára 2021 sme mali na Slovensku 10 751 ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva v súčinnosti s Národným centrom zdravotníckych informácií rozširuje kapacity termínov ako aj okruh osôb, ktoré sa môžu prihlásiť na očkovanie.

"Prioritne pozývame zdravotníckych pracovníkov, ktorí diagnostikujú, liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Registráciu v tejto chvíli môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Sem patria študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach," informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Ako ďalej rezort uviedol, "ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú zamestnanci zariadení sociálnych služieb kam patria aj domovy sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci. O očkovanie vo vakcinačných centrách požiadať aj zamestnanci mobilných odberných miest, záchrannej služby a obslužné organizácie pracujúce v nemocniciach."

Rezort zdravotníctva komunikuje s ďalšími ministerstvami o zadefinovaní povolaní patriacich pod kritickú infraštruktúru. Okruh ľudí, ktorí budú očkovaní v prvej vlne sa tak ešte upraví, resp. rozšíri o ďalšie zamestnania.

Všetci títo môžu využiť registráciu, vybrať si termín a jedno zo šiestich vakcinačných centier.

Od 8. januára 2021 sa k trom nemocniciam v Bratislave, nemocnici v Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach pridajú ďalšie. Ministerstvo zdravotníctva oslovilo vš

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.