30.11.2021, 11:00 Aktualizované dňa 30.11.2021 o 13:15

Skončí Všeobecná zdravotná poisťovňa v ozdravnom pláne? Jasné to bude zajtra

Pred dvomi mesiacmi minister financií Igor Matovič požiadal ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o viazanie takmer 233 miliónov eur. Uvoľnenie týchto "zmrazených" peňazí ministerstvom financií by mohlo situáciu vyriešiť a VšZP by tak nemusela skončiť v ozdravnom pláne.

Skončí Všeobecná zdravotná poisťovňa v ozdravnom pláne? Jasné to bude zajtra
Zdroj: Peter Mayer

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) je na prahu ozdravného plánu. Dôvodom je hospodársky výsledok poisťovne, ktorý je podľa štátneho tajomníka rezortu finacií v červených číslach.

„Podľa zápisu z dozornej rady má byť v mínuse 80 miliónov eur za prvých desať mesiacov,“ povedala o Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) predsedníčka výboru Jana Bittó-Cigániková na rokovaní Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Na jej otázku, či poisťovni hrozí ozdravný plán, reagoval prezident Asociácie zdravotných poisťovní Michal Štofko: „Pravdepodobne áno.“

Hospodársky výsledok VšZP v červených číslach potvrdil na rokovaní výboru štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.