01.10.2021, 14:55

Dnes je Medzinárodný deň lekárov. Blahoželáme aj tohtoročnej TOP desiatke

Celý svet si dnes pripomína sviatok ľudí, pre ktorých je medicína viac ako povolaním.

Dnes je Medzinárodný deň lekárov. Blahoželáme aj tohtoročnej TOP desiatke
Zdroj: ZdN

Prvý október je Medzinárodný deň lekárov. Ocenenie a slová vďaky si zaslúžia všetci lekári, ktorí sa na Slovensku starajú o pacientov, či už v ambulanciách, nemocniciach či na iných pracoviskách. Podľa posledných štatistík je viac ako 22-tisíc. Vo chvíli, keď čítate tieto riadky, mnohí z nich sú na operačnej sále alebo na pohotovosti, alebo pri počítači odpovedajú na maily svojim pacientom.

Dôležitosť tohto povolania si laik uvedomí väčšinou až vtedy, keď so svojím zdravotným problémom potrebuje odbornú pomoc. My v redakcii Zdravotníckych novín si to uvedomujeme neustále.

Preto už sedem rokov organizujeme projekt TOP lekári na Slovensku, v ktorom každý rok oceňujeme najlepších spomedzi nominantov v desiatich kategóriách. Za celé obdobie sa počet nositeľov ocenenia TOP lekár rozrástol na niekoľko desiatok.

Tento rok sme hľadali najlepších lekárov v špecializáciách cievna chirurgia, dermatovenerológia, diabetológia, hematológia, fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, imunológia a alergológia, neurochirurgia, ortopédia, paliatívna medicína, pneumológia a ftizeológia. Ceny víťazom sme odovzdali 23. septembra na konferencii Slovenské zdravotníctvo 2021.

Čerstvú desiatku tohtoročných TOP lekárov budeme postupne prezentovať na portáli mediweb.sk. Prvý rozhovor s víťazom prinesieme už zajtra.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa lekárov predstavujeme desiatich ocenených a ich motiváciu, ktorá vyústila do rozhodnutia robiť medicínu.

Cievna chirurgia

Cievny chirurg MUDr. Tibor Molčan z Fakultnej nemocnice Trnava prezradil, že už pri nástupe na lekársku fakultu bol rozhodnutý pre chirurgiu. „Cez prázdniny sme zvykli chodiť na brigády, niekoľkokrát som časť leta strávil na operačnej sále ako ošet

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.