01.10.2021, 10:31

Lekárske listy: Gastroenterológia

Helicobacter pylori, opakované krvácanie z gastrointestinálneho traktu u pacientov s chlopňovými chybami, progresívne systémové terapie karcinómu žalúdka, či úloha sestry v starostlivosti o pacienta pred a po perorálnej endoskopickej myotómii pažeráka. Aj tieto témy nájdete v odbornej prílohe Zdravotníckych novín.

Lekárske listy: Gastroenterológia
Zdroj: LL, ZdN

Najnovšie číslo Lekárskych listov sa venované gastroenterológii prináša rozhovor s prednostom Internej kliniky – gastroenterologickej JLF UK v Martine prof. MUDr. Rudolfom Hyrdelom, CSc.. 

Okrem toho sa venuje aj téme funkčného vyšetrenia porúch defekácie, primárnej sklerotizujúcej cholangitíde, aj možnostiam EUS v diagnostike a liečbe ochorení GIT, či téme 24-hodinovej pH metria/impedancii.

Lekárske listy sa tiež venujú téme opakovaného krvácania z GIT u pacientov s chlopňovými chybami, progresívnej systémovej terapii karcinómu žalúdka, submukóznej endoskopi a úlohe sestry v starostlivosti o pacienta pred a po perorálnej endoskopickej myotómii pažeráka (POEM).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.