30.04.2021, 10:26

Nepochopiteľný krok

Najzávažnejším dosahom uvedenej situácie je diskontinuita v činnosti rady ako „grantovej agentúry“ v oblasti rezortného biomedicínskeho výskumu. Došlo k narušeniu hodnotiacich procesov prebiehajúcich a už financovaných projektov, ako aj k zastaveniu vypísania novej štátnej objednávky ďalších tematických okruhov vedeckého výskumu v SR.

Nepochopiteľný krok
Zdroj: ZdN, Pavol Funtál

Prečo je dôležité mať Vedeckú radu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky (VR MZ SR)? Začnem osobne, lebo od roku 2004 až do marca 2020 som mal tú česť pôsobiť ako jej člen, podpredseda a v dvoch viacročných intervaloch aj ako jej predseda. K tejto činnosti ma vyzval vtedajší rezortný minister, neskôr, už ako predseda rady, som túto otázku dostal od dvoch ministrov zdravotníctva po ich vymenovaní. Bolo dôležité, že ju, ako tvorcovia zdravotníckej politiky nášho štátu, položili a umožnili kontinuitu pokračovania činnosti rady až do marca 2020 – do ukončenia funkčného obdobia vtedajšej VR MZ SR.

Platný št

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.