19.03.2021, 12:43

Otvorte, tu polícia!

Marek Krajčí bol minister, ktorý tam od prvého dňa nemal čo robiť, i keď podľa štátnej tajomníčky Ježíkovej bol vizionár. Aké mal vízie, nepovedala. Najlepšie to vystihla prezidentka republiky, ktorá mu celkom priamo povedala, že jeho demisia nie je obeta, ale dôsledok.

Otvorte, tu polícia!
Zdroj: HN/Peter Mayer

V uplynulom období sa udiali štyri udalosti. Tri na východe krajiny a jedna v Bratislave. Mám východné Slovensko rád. Ľudia sú tam akísi iní, menej komplikovaní, otvorenejší. Niekedy však volia príliš jednoduché riešenia. Iba tam sa môže stať, že v jedno ráno začala búchať polícia na dvere ambulantných lekárov s tým, že kontroluje dochádzku. Nie je na to ani kompetentná, nemá na to žiadne oprávnenie, a ani vhodná. Kontrolu dodržiavania ambulantných hodín, o to išlo, má v kompetencii iba kraj a z iného pohľadu možno Úrad pre dohľad. Nielenže to bolo mimoriadne ponižujúce, ale v dobe pandémie aj nebezpečné. Nestačí, že ambulantný sektor je dlhodobo utláčaný, čo sa vrátilo ako bumerang pri pandémii, treba ešte nasadiť políciu. Robert Fico v snahe potlačiť reformu zdravotníctva vyhlási križiacku vojnu zdravotným poisťovniam a súkromnému sektoru ako takému. A

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.