13.11.2020, 10:22

Na zamyslenie

Podobne ako je nezmysel v čase pandémie meniť riaditeľov nemocníc, navyše keď kvalifikačným predpokladom nových je príslušnosť k viere a nie odbornosť, tak je ešte väčší nezmysel totálne odstrašovať sestry, lekárov, lekárnikov a právnické osoby.

Na zamyslenie
Zdroj: HN/Peter Mayer

Na Slovensku prebehli tri kolá testovania. Otestovalo sa takmer 5,5 milióna občanov, pozitívnych v rámci Slovenského priemeru bolo o niečo menej ako jedno percento. Prvé kolo bolo pilotné, druhé celoštátne a tretie kolo celoštátne, testovalo sa antigénovými testami na identifikáciu infikovaných ochorením COVID-19. O prínosoch alebo neprínosoch plošného testovania bolo povedané rôznymi odborníkmi a, žiaľ, aj pseudoodborníkmi takmer všetko. Pre aj proti. Vláda ciele, ktoré si stanovila, splnila. Rozhodujúcu zásluhu na tom mali v prvom rade všetci zdravotníci, ktorí sa zapojili s neuveriteľným nasadením, ale tak isto aj armáda, polícia, hasiči a, samozrejme, v žiadnom prípade nie na poslednom mieste samosprávy. Naozaj môžeme byť hrdí na to, ako to zvládli, a nepochybne práve tieto zložky vošli do svetovej histórie, pretože dokázali takmer nemožné. Klobúk dole a veľká vďaka. Je však obdobie, keď treba poukázať aj na možné problémy. Ešte pred prvým testovaním som dostal som právny rozbor človeka, ktorého si v medicínskom práve vážim.

Konštatoval toto:
„Základnou jednotkou zdravotnej starostlivosti je zdravotný výkon (zákon

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.