13.11.2019, 19:36

Zdravá zmena - prečo sa jej bránime?

Komu prekáža to, že zdravotná starostlivosť bude adresná, že pacient dostane špičkovú komplexnú zdravotnú starostlivosť na jednom pracovisku a doliečovať sa bude bližšie k miestu svojho trvalého bydliska?

Zdravá zmena - prečo sa jej bránime?

Stratifikácia, slovo, ktoré je pre väčšinu populácie abstraktným výrazom. Slovné spojenie Zdravá zmena je však už o čosi konkrétnejšie a naznačuje, čo je jej zámerom. Prelomová reforma, ktorú analytici Inštitútu zdravotnej politiky spolu so zdravotnými poisťovňami, zástupcami odbornej obce, Svetovej banky či analytických útvarov ministerstva financií a Úradu vlády pripravovali 3 roky. Pacientom má v horizonte desiatich rokov priniesť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a lekárom, sestrám a iným zdravotníckym pracovníkom kvalitné a adekvátne podmienky na svoju prácu.

Bojujem za túto reformu, ktorej pravidlá s víziou do roku 2030 sú nastavené veľmi jasne a transparentne a zároveň sa sprísňujú parametre vstupu akéhokoľvek subjektu na trh. Nerozumiem preto snahe o vyvolanie podozrení šitia tej

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.