13.01.2022, 18:11

Naši kolegovia asi „takticky zamlčali“ poslancom skutočnosti, ktoré menia pohľad na nastavenie pravidiel pri predpisovaní liekov

Nemá význam sa hádať a najmä odkazovať si cez médiá, na očiach verejnosti, kto má viac práce a kto má, akú jej časť v prospech pacienta vykonávať. Myslím, že v dnešnej katastrofickej personálnej situácii majú práce všetci nadmieru.

Naši kolegovia asi „takticky zamlčali“ poslancom skutočnosti, ktoré menia pohľad na nastavenie pravidiel pri predpisovaní liekov
Zdroj: Karolina Grabowska Pexels

Všeobecne pri presadzovaní svojich názorov a návrhov do pravidiel, ktoré majú vplyv aj na niekoho iného, ako na autora pôvodného názoru, máme dve možnosti.  

Prvou je stretnúť sa so všetkými, ktorých sa možné zmeny pravidiel dotknú, presvedčiť ich o správnosti svojho názoru a o jeho praktickej vykonateľnosti bez ujmy pre všetky zúčastnené strany. 

Ekvivalentom pri tvorbe zákona je štandardná pripomienka v pripomienkovom konaní, ktorú „vidia“  všetky zúčastnené strany a majú možnosť sa k nej vyjadriť. 

Druhou možnosťou je osloviť niekoho, kto má tú moc zaradiť do pravidiel, poza chrbát všetkých zúčastnených (teda mimo štandardného pripomienkového konania), názor a pravidlá, ktoré chce presadiť a nebrať ohľad na možné

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.