Zdravotnícke noviny

Sestra roka

Sestra roka 2012 očami hostí

25. marec 2013 - Patronát nad súťažnými kategóriami prevzala ministerka zdravotníctva JUDr. Zuzana Zvolenská. Pozvanie na galavečer prijal aj poslanec NR SR Viliam Novotný.
Ako sa im páčil večer?
 

Zuzana Zvolenská, ministerka zdravotníctva

Ako hosť som sa zúčastnila aj na predchádzajúcich udeľovaniach ocenení Sestra roka, ale ako ministerka som tu dnes po prvý raz. Večer bol dôstojný, čo si sestry určite zaslúžia. Veľmi sa teším aj z ocenenej pani námestníčky z našej fakultnej nemocnice. Bolo mi veľkou cťou poznať pani profesorku, je to úžasná žena. Sestrám želám, aby boli vážené i finančne ocenené. Možno tá finančná časť v tejto chvíli chýba. Myslím si, že budúci čas pri slove vážené ani nie je na mieste. Myslím si, že sestry vážené sú. Všetci si ich vážime. Možno ich v tejto chvíli nevieme oceniť tak, ako by si zaslúžili aj finančne. A neverím, že existuje niekto, kto by si ich prácu nevážil.

Viliam Novotný, poslanec NR SR

Vždy, keď môžem, rád prijmem pozvanie na Sestru roka. Ide o úžasné podujatie. Či už sú to jednotlivé laureátky, ktoré sa dostanú do finále, či už sú to ich videoprojekcie alebo veľmi príjemný kultúrny program, cítim sa na Sestre roka výborne. Dnes sme videli súťaž v štyroch kategóriách, myslím si, že ocenenie si zaslúžia všetky za to, čo robia pre pacientov, ale i za to, že to s nami lekármi i politikmi zatiaľ vydržali. Sestrám na Slovensku by som odkázal, aby boli aj naďalej také aké doteraz. Vždy usmiate, vždy ochotné pomôcť, nesmierne erudované, aby pomáhali pacientom v bolestiach, utrpení, aby rozdávali kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale aj radosť. Pretože, keď príde sestra do izby, je pre pacienta mnoho ráz dôležitejšia ako doktor, ktorý občas len prebehne v plášti. A aby to s nami lekármi a politikmi vydržali, my sa naozaj chceme polepšiť.

 

Sekcia: Sestra roka Autor:
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 1696