Zdravotnícke noviny

Sestra roka

Ocenili sme Sestry roka 2013

14. marec 2014 - Porota tento rok udelila špeciálnu cenu časopisu Sestra za mimoriadny prínos v ošetrovateľstve.

Silu im dodáva pacientovo ďakujem. Od malička vedeli, že budú sestrou. Inú profesiu si nedokážu ani predstaviť. Inšpirovali ich staršie, usmievavé a prívetivé kolegyne.

V úsmeve vidia polovicu úspechu liečby pacienta. Aj toto majú spoločné víťazky a finalistky prestížnej odbornej súťaže Sestra roka.

Pripravilo ju vydavateľstvo Ecopress a redakcie časopisu Sestra a Zdravotníckych novín. Víťazky boli v Bratislave 14. marca obdarované už po siedmy raz jedinečnou trofejou – striebornou ružou sv. Alžbety, ktorá predstavuje symbol šľachetnosti a dobra pomáhajúcich. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť odborné kvality sestier, ich profesionalitu, ale aj ľudský prístup či obetavosť pri výkone tohto náročného povolania.

Odborná trinásťčlenná porota priamo na slávnostnom galavečere hodnotila súťažiace v kategóriách Sestra poskytovateľka ošetrovateľskej starostlivosti a Sestra manažérka. Po prezretí videovizitiek a po osobnej prezentácii finalistiek sa jej členovia odobrali do ústrania rozhodnúť o víťazkách.

Víťazky súťaže Sestra roka 2013


V kategórii Sestra roka 2013 – poskytovateľka ošetrovateľskej starostlivosti zvíťazila Mgr. Adriana Simová z Chirurgickej kliniky UNM Martin

V kategórii Sestra roka 2013 – manažérka si cenu odniesla Mgr. Katarína Antoniová, ADOSAN, Spišské Podhradie

Cenu za celoživotné dielo v ošetrovateľstve za rok 2013 udelili Mgr. Anne Čunderlíkovej, sestre na dôchodku zo Zvolena

Sestrou sestier sa stala Mgr. Daniela Kallós Belokostolská, Anjelské ruky, n. o., Komárno

Špeciálnu cenu časopisu Sestra za mimoriadny prínos v ošetrovateľstve získala Mgr. Eva Ivanová z NsP sv. Barbory v Rožňave

Sekcia: Sestra roka Autor:
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 1670