Zdravotnícke noviny

Názory

Zlatý kupón

6. september 2017 -  Jedným z mojich obľúbených filmov je Továreň na čokoládu
Päť vyvolených detí, ktoré nájdu v čokoláde zlatý kupón, sa môže dostať exkluzívne na prehliadku továrne s jej majiteľom.

Na Willyho a jeho továreň si spomeniem, keď čakám predo dverami nejakej ambulancie. Možno ste zažili situáciu, keď sestra vybehne pred dvere, položí papier, kde sa môže zapísať niekoľko ľudí, a zvyšok má jednoducho smolu. Je jedno, či postávate s nejakým zápalom, skúste šťastie na druhý deň.

Potom sem-tam máte tú možnosť, že sa nájde niekto drzý a snaží sa vyjednávať o svojom mene na zozname. Jedna duša hore-dole. Lenže ak by sa povolila jedna, zrazu by bola druhá, tretia..., a tak sestrička neoblomne trvá na presnom počte ľudí. Potom sa niektorí rozhodnú, že nebudú otravovať šťastie a vyberú sa na pohotovosť...

Áno, áno, sú tu nejaké obmedzenia, poisťovne, ale nie vždy je to práve o tom. Občas sa však nájde aj výnimka a slová sestry vám myšlienkami plávajú dlhšie. Počula som, že niektorí berú len pár ľudí. Neviem si predstaviť ísť do čakárne a povedať, že viac už neberieme. Zaregistrujete, že lekár chcel ísť domov skôr, ale ženy v čakárni rozhodli inak. Ste milo prekvapený, že obaja – sestra aj lekár – to berú s úsmevom, a že raz, inokedy, to vyjde a bude objednaných menej žien.
Sekcia: Názory Autor: Jana Andelová
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 101