Zdravotnícke noviny

Názory

Ženy, do toho

12. september 2017 - Nie je nič lepšie ako rozprávania svojich známych a „kamiek“ zažiť na vlastnej koži
Myslíte si, že keď ide o nový život, o malé stvorenie, všetci vôkol sa k vám a hlavne k tej malej veveričke budú správať ako-tak slušne. S komplikáciami sa dostanete do nemocnice a snažíte sa v hlave spracovať nielen svoj zdravotný stav, ale správanie, poznámky cudzích ľudí – personálu nemocnice.

Na izbu k vám príde žena, ktorá má tiež komplikácie, ktorá má tiež obavy o svoje ešte nenarodené bábo. Navzájom sa povzbudzujete, veď ste samy, príbuzní sú ďaleko. A vtom príde skúsená sestra a jej skúsené slová a odborný prístup vám zničia všetky povzbudzujúce reči. Toto je čistý potrat, povie žene vedľa vás, prestanete reálne vnímať a túžite, aby vás táto sestra nevidela, aby od vás nič nechcela, aby ste vy od nej nič nechceli.

Neviete jednak pochopiť, ako sa žena môže správať k žene, pomysleli by ste si, že práve žena vás viac pochopí. Namiesto toho vďaka nej v každej vidíte mäsiara z amerického hororu. A jednak ako môže ako zdravotnícky pracovník takto pristupovať k pacientke, ktorá je v očakávaní.

Až keď ste doma s vaším pokladom, s malou veveričkou, zabudnete takmer na všetko, čo ste zažili. Pamäť to zlé vytesnila a všetku vašu pozornosť má už len ten malý uzlík.
Sekcia: Názory Autor: Jana Andelová
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 111