Zdravotnícke noviny

Názory

Už nie

21. november 2018 - Nie je to tak dávno, čo z ministerstva odišiel jeho šéf T. D. 
Po neúspešnej kariére v inom rezorte sa občas vynorí v novinách, napíše status, asi aby sme nezabudli, že ešte z „hry“ nevypadol. V poslednom statuse reagoval na jedného starostu a uviedol, že noví to majú asi aj ľahšie, nevieme o nich veľa, ale veríme, že budú lepší. Áno, veríme, ak to, čo majú vymeniť, je des. Podobne sme pristupovali i k nemu. Latku nastavenú vysoko nemal. Z úvodných vystúpení sme dúfali, že naozaj by zdravotníctvo mohol prebrať k životu. Mohli sme sa síce poučiť z vyšperkovaných poštárov, ale po kauzách CT, tety Anky sme si mysleli, že zažijeme refresh.

Bohužiaľ, nič také sa nekonalo. Ak si dobre pamätám, aj bývalý minister Zajac po jeho nástupe reagoval, že je mladý, pekný, a preto o to väčšie bude z neho sklamanie. Takmer pravda, pretože to sklamanie prichádzalo v postupných dávkach ako pomaly uvoľňujúci sa vitamín C.

Nádej sme vložili do zmien v legislatíve liekovej politiky. S veľkou pompou sa hovorilo o jej blahodarných účinkoch. Dajme tomu, že reexport sa podarilo zastaviť (hoci si myslím, že najväčšiu zásluhu má SLeK), ale za zmienku stojí, že sa bude pripravovať (alebo sa už pripravuje) ďalšia novela novely. Už to ani vtipné nie je. Ohlásilo sa veľa vecí, ale tie sa buď nezrealizovali, alebo sa vynárajú komplikácie. Zdravotníci, pacienti, organizácie, veď viete o tom svoje. Preto dúfam, že T. D. ostane pri zriedkavých statusoch.
Sekcia: Názory Autor: Jana Andelová, ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 237