Zdravotnícke noviny

Názory

​Šmukel

1. február 2018 - Posledných pár dní bolo náročných na pochopenie niektorých správ
Doteraz sa snažím spracovať napríklad informáciu, ako môže nemocnica napísať, že pacient si spôsobil dekubity sám. Imobilný pacient si spôsobil dekubity sám. Ešte raz – sám.

Médiami sa prevalila správa o úhrade lieku na výnimku. Pacientka mala zaplatiť len 600 eur. Áno, len, keďže sú aj tisícové výnimky. Snažíte sa odosobniť a nemyslieť, čo to prinesie pre vašu rodinu. Máte však nádej, zákon sa totiž bude meniť. O možných dôsledkoch hovorili už pred platnosťou viacerí, ich hlasy boli prebité, a tak sa skvelo vykonaná práca bude po mesiaci meniť.

Uvidíme, v koho prospech.  

Vie sa zalobovať za (ne)lekárnikov, za nemocnice, za rôzne iné skupiny. Kedy niekto rázne zalobuje aj za pacientov? Jáj, či vlastne, to by bolo kontraproduktívne, keďže sa chystá výber osoby na špeci post ombudsmana pre pacientov. Pacientom bude holahej. A fúha, ak bude aspoň spolovice taký užitočný ako ombudsman v sesterskom rezorte zdravotníctva.

Pred pár mesiacmi bolo ešte počuť akú-takú kritiku na (ne)činnosť na „kopci“. Kritika akoby slabne, dokonca sa mení na chvály. Čím je spôsobená táto zmena? Veď veľký záujem a pochopenie ešte neznamenajú, že záujem a pochopenie sú skutočné. Pred pár rokmi by o tom vedeli svoje povedať Francúzi v Alžírsku.
Sekcia: Názory Autor: Jana Andelová
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 129