Zdravotnícke noviny

Názory

Perly

2. apríl 2019 - Pred niekoľkými dňami sme sa snažili informovať o kubánskom lieku.
Snažili, lebo ministerstvo, ako garant daného projektu, poskytlo také informácie, aké poskytlo. Ako sa hovorí – predali sme, ako sme kúpili. Doteraz som v šoku, že rezort sa hrá teraz na mŕtveho chrobáka. Vôbec žiadna reakcia, žiadne ubezpečovanie o zabezpečení zdravotnej starostlivosti, žiadne uisťovanie, že pacient je na prvom mieste. Nič. Stratégia, ktorej tak celkom (ne)rozumiete, vám začne dávať zmysel, keď objavíte z dielne ministerstva ďalšiu perlivú vetu.

Na sociálnej sieti zdieľali rozhovor so svojou zamestnankyňou, ktorá sa zaoberá novou univerzitnou určite-bude-nemocnicou v hlavnom meste. Na tom by nebolo nič šokujúce, teda až kým si neprečítate prvú vetu. Tá znie nasledovne – keď sa nemáte za čo hanbiť, tak nemáte problém veci otvorene vysvetliť. Takže správne tomu rozumiem, že ak sa má za čo hanbiť, a že sa toho dá nájsť, tak má problém vysvetľovať? Odpoviem si sama, očividne áno. Stačí sa pozrieť na vyjadrenia ku kubánskemu lieku, komentáre k liekovej politike, (ne)plánovanej stratifikácii a podobne.

A len malá poznámka na záver, možno by bolo fajn, keby takto otvorene vystúpila aj riaditeľka nemocnice Rázsoch, ktorej šéfuje už viac ako rok.
Sekcia: Názory Autor: Jana Andelová, ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 171