Zdravotnícke noviny

Názory

Kde to sme?

5. marec 2018 - ​Banskobystrická fakultná nemocnica prišla so základným balíčkom pacienta. 
Balíček obsahuje potreby ako kvalitný jednorazový príbor, hygienické vreckovky a toaletný papier. Pacienti ho dostanú pri príjme do nemocnice. Základný balíček má pacientovi uľahčiť pobyt počas hospitalizácie a zvýšiť jeho komfort.

Keby táto správa vyšla v roku 1918, bolo by to úžasné. Keď však príde táto informácia v roku 2018, je to na zaplakanie. Nie, nie je to chyba banskobystrickej nemocnice. Z jej strany je to len snaha aspoň trochu zhumanizovať podmienky v nemocnici vo vyspelej krajine v 21. storočí. Stačilo jej len počúvať pacientov, čo by zvýšilo ich spokojnosť.

Hanbiť by sa mali iní. Tí, ktorí neboli schopní doteraz zabezpečiť to, aby sa za poistencov štátu platili reálne peniaze. Aby sa peniaze určené pre pacientov a zdravotníkov nestrácali u „našich ľudí“. Tí, ktorí dopustili, že sa nemocnica v 21. storočí chváli tým, že pre pacientov pripravila ako pilotný projekt balíček s príborom, toaletným papierom a vreckovkami. Lebo tak málo stačí slovenským pacientom. Pretože ani to v slovenských nemocniciach bežne nenájdu.
Sekcia: Názory Autor: Katarína Lovasová
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 164